Koniec marki Maybach już wkrótce

jak donosi brytyjski magazyn Auto Express Daimler- Benz mocno zastanawia się nad zakończeniem produkcji wyjątkowo luksusowych samochodów marki Maybach.

Jak wiadomo, samochody od zawsze były luksusową marką, przecież pierwszy Maybach wyjechał z fabryki już w 1921 roku, a kolejne opuszczały tą fabrykę regularnie, aż do 1940 roku, kiedy fabrykę przejął przemysł zbrojeniowy i zaczęto tam produkować silniki do czołgów. W 1960 roku marka została wykupiona przez koncern Dailmer Benz, by dopiero w 2002 roku reaktywować produkcję tych pojazdów po 42 latach. Wtedy to właśnie pojawił się model 57/62.

Od tej pory Maybach znów kojarzył się z luksusem i przepychem

Wiadomo, że Maybach Manufaktur produkował pojazdy na specjalne zamówienie, jednak liczba zamówień w ciągu ostatnich kilku lat znacznie spadła, co jednocześnie spowodowało znaczny spadek rentowności produkcji.

W tym roku model 62 ma przejść drobny face-lifting, prezentacja tego pojazdu odbędzie się na targach w Pekinie na Beijing Auto Show, które odbędą się w kwietniu i będą najprawdopodobniej jednymi z ostatnich w tym miejscu. Być może również i Maybach ostatni raz prezentuje swój pojazd na targach motoryzacyjnych.

Dodaj komentarz

wyższa szkoła nauka wiedza

Informacje – wiedza dla szkolnictwa

Artykuły na potrzeby szkolnictwa wyższego.

Użytkowa Szkoła Wyższa.

Zapraszamy do lektury informacji.

Wiedza:

Partner serwisu – playit.pl – gry komputerowe i sprzęt komputerowy – zobacz!

Serwis: GenialnyDom.pl